Vienkārši padomi automašīnu vadītājiem

Vienkārši padomi automašīnu vadītājiem

Ja jūs esat nomazgājis savu automašīnu, vienalga kur, mazgātuvē vai mājās, nesteidzieties braukt projām. Paņemiet, kaut vai vislētāko, sieviešu matu kondicionieri un uzklājiet to mašīnas virsbūvei, pagaidiet piecas minūtes un tad noskalojiet to. Tāda vienkārša procedūra, piešķirs jūsu automašīnas virsbūvei skaistu spīdumu un nenodarīs nekādu ļaunumu tās krāsai. Turklāt, kondicionieris palīdzēs atgrūst no automašīnas virsmas ūdeni un palīdzēs palielināt intervālu starp mazgāšanas reizēm. Tādā rīcība nāks ne tikai par labu jūsu automašīnai, bet arī par labu jūsu naudas maciņam.

Ja, jūsu automašīnai ir sarūsējušas spailes, tad nav nekādas vajadzības doties pēc palīdzības uz autoservisu. Kāpēc? Tāpēc, ka jums tur tik tiešām palīdzēs, bet paprasīs par to samaksāt ne jau mazu naudas summu. Kādēļ maksāt, ja to var izdarīt pats? Galvenais, vajag zināt ko darīt. Tāpēc, lai viegli atbrīvotos no rūsas, kura ir parādījusies uz akumulatora spailēm, paņemiet Coca-Cola pudeli un aplejiet ar to sarūsējušās spailes, pagaidiet 30 minūtes un noslaukiet tās ar tīru lupatu. Ir arī cita alternatīva – tīra ūdens un koncentrētas sodas izmantošana, ar maisījumu vajag apliet sarūsējušās spailes un atstāt uz 15 minūtēm, pēc tam noskalot ar tīru ūdeni un noslaucīt ar tīru lupatiņu. Atcerieties, ka rūsa uz akumulatora spailēm var novest pie tā, ka jūs vairs nevarēsiet iedarbināt automašīnas dzinēju.

Ja, paklājiņi jūsu automašīnā ir kļuvuši veci un nederīgi, tas nenozīmē, ka jums vajag iegādāties jaunus, dārgus automašīnas paklājiņus, it īpaši oriģinālos. Jūs varat nopirkt attiecīgā izmēra paklājiņus, kurus tirgo paklāju veikalā. Pirms došanās uz veikalu, izmēriet, kāds paklāju izmērs ir vajadzīgs, lai neiegādātos nepareiza izmēra paklājiņu, kurš traucēs autovadītājam vadīt automašīnu, piemēram, visu laiku aiz paklāja ķersies gāzes vai bremzes pedālis.

Ja, jūsu automašīnai slikti darbojas stiklu tīrītāji un vairs tik labi netīra priekšējo stiklu, nesteidzieties tos izmest un pirkt jaunus. Bieži vien gadās, ka ekspluatācijas laikā uz birstēm rodas ķīmisko vielu nosēdumi, kuri neļauj birstēm pietiekami labi notīrīt virsmu. Šos nosēdumus var viegli notīrīt ar spirta un žilešu palīdzību. Ja jūs esat pārliecinājies, ka šī metode nepalīdz, tad varat iegādāties jaunus stikla tīrītājus.

Ja uz automašīnas diskiem ir parādījies melns apmetums, tas nenozīmē, ka jums nekavējoties ir jādodas uz automašīnu mazgātuvi. Lai atbrīvotos no apmetuma, paņemiet saulespuķu eļļu un uzklājiet uz netīrajiem automašīnas diskiem, pagaidiet desmit minūtes un noslaukiet ar tīru lupatiņu. Lai jums būtu ērtāk, varat saulespuķu eļļu ieliet nelielā pudelē ar izsmidzinātāju. Jūs ievērosiet, ka uz diskiem, pēc tīrīšanas, paliek caurspīdīga eļļas kārtiņa, kura palīdzēs jums pasargāt diskus no turpmākās apmetuma veidošanās. Nākamajā reizē, jūs varēsiet viegli notīrīt automašīnas disku un jums nebūs vajadzīgi nekādi papildus līdzekļi.

Vēl viens vienkāršs padoms, kurš ir saistīts ar degvielas taupīšanu. Nebrauciet ātrāk par 90 – 100 kilometriem stundā, tāpēc, ka palielinoties ātrumam, palielinās aerodinamiskā gaisa pretestība, kura ļoti stipri ietekmē degvielas patēriņu.