Mācāmies ekonomēt degvielu

Mācāmies ekonomēt degvielu

Kompānijas Consumer Reports testi parādīja, kā var samazināt degvielas patēriņu.

Gandrīz visi cilvēki uzskata, ka vislabākais veids ekonomēt degvielu ir nopirkt automašīnu ar vismazāko benzīna vai dīzeļdegvielas patēriņu, jo tad jau neko citu nevajadzēs darīt un degviela “ekonomēsies pati”. Protams, ka to var uzskatīt par vienu no labākajiem risinājumiem, bet ko lai dara pārējie? Kompānijas Consumer Reports testi noskaidroja, lai ieekonomētu degvielu, nav obligāti jāiegādājas automašīna ar zemu benzīna vai dīzeļdegvielas patēriņu.

Dažādu pētījumu un izmeklējumu rezultātā tika noskaidrots, ka jebkurš autovadītājs, vadot savu automašīnu konkrētā stilā, var gūt manāmu degvielas ekonomiju.

Vislielāko benzīna un dīzeļdegvielas ekonomiju, braucot ar jebkuras markas automašīnu, var panākt braucot ar vidēju ātrumu. Tas ir vissvarīgākais faktors. Kurš ietekmē degvielas patēriņu un protams ar jūsu maka saturu, iebraucot degvielas uzpildes stacijās.

Piemēram, jūsu automašīna, patērē daudz mazāk degvielas braucot ar ātrumu 88 km/stundā nevis 100 km/stundā vai 120 km/stundā. Tas ir saistīts ar vienu interesantu parādību. Palielinot mašīnas ātrumu, palielinās arī virsmas pretestības aerodinamiskais koeficients, pret pretvēju. Tas nozīmē, jo lielāks ātrums, jo vairāk jaudas ir jāpatērē dzinējam, lai turpinātu automašīnas kustību un tas, ļoti strauji palielina degvielas patēriņu.

Izmēģinājumu laikā, kompānija Consumer Reports izmantoja automašīnu Toyota Camry un piefiksēja interesantus vērojumus, braucot ar ātrumu 88km/ stundā degvielas patēriņš bija 5,8 litri uz 100 kilometriem, braucot ar ātrumu līdz 105 km/stundā, degvielas patēriņš palielinājās par 0,9 litriem uz 100 kilometriem. Ja ātrums tika palielināts līdz 120 km/stundā, tad degvielas patēriņš pieauga vēl par 1,1 litru uz 100 km/stundā un gala rezultātā šis skaitlis bija 7,8 litri uz 100 km/stundā.

Tieši tāpat, kompānijas veiktie testi pierādīja, ka degvielas patēriņš ir atkarīgs ne tikai no automašīnas braukšanas ātruma, bet arī no automašīnas vadīšanas stila. Tātad, ja jūs mīlat ar savu automašīnu ātri ieskrieties un ātri bremzēt, degvielas patēriņa daudzums palielināsies par 0,3 – 0,5 litriem uz 100 kilometriem.

Izmēģinājumu laikā automašīna Toyota Camry, staruji palielinot ieskriešanos un strauji bremzējot, palielināja degvielas patēriņu par 0,4 litriem uz 100 kilometriem.

Tāpēc, ja jūs esat nolēmis ieekonomēt degvielu, jums vajag izvairīties no straujas ātruma uzņemšanas un no straujas bremzēšanas ar automašīnu. tā braucot, jūs ne tikai ieekonomēsiet benzīnu vai dīzeļdegvielu, bet arī pagarināsiet dzinēja, transmisijas, bremžu sistēmas un riepu mūžu.

Atcerieties, ka pārvietojoties ar lielu ātrumu, 50% dzinēja jaudas aiziet lai pārvarētu aerodinamisko pretestību. Tāpēc, ja jums nav vajadzības, neizmantojiet bagāžnieku uz automašīnas jumta, nepārvadājiet uz tā dažādas kravas, kuras tikai pastiprina jūsu automašīnas pretestību kustības laikā.

Piemēram, uzstādot uz automašīnas jumta speciālu plastikas bagāžnieku, virzoties ar ātrumu 105 km/ stundā, automašīnas degvielas patēriņš palielinājās par 0,79 litriem uz 100 kilometriem.

Turpinājums nākamajā rakstā.