Mācamies ekonomēt degvielu. 2. daļa

Mācamies ekonomēt degvielu. 2. daļa

Lai ieekonomētu degvielu, izrādās, ka ir lietas, kuras mums vajag zināt, bet kuras mēs ne vienmēr zinām. Tātad, vēl viens padoms, lai ieekonomētu degvielu ir – nelietot augstas kvalitātes degvielu, kuru mums piedāvā degvielas uzpildes stacijas un kuru mēs izmantojam, lai palielinātu automašīnas jaudu, jo, ar šo degvielu, automašīna iegūst jaudu, bet līdz ar to degvielas patēriņš palielinās. Viedoklis par to, ka premium klases degviela, kura tiek tirgota degvielas uzpildes stacijās, tiek patērēta daudz mazāk salīdzinājumā ar parasto marku benzīnu vai dīzeļdegvielu, ir kļūdains.

Pievērsiet uzmanību tam, ka nav vēlams izmantot degvielu ar lielāku oktāna skaitli, kā to ir noteicis jūsu automašīnas ražotājs. Jo, nepareiza degvielas izmantošana arī palielinās degvielas patēriņu.

Pat, ja to automašīnu vadītāji, kuriem iesaka lietot premium klases degvielu, tā vietā lietos parasto benzīnu vai dīzeļdegvielu, būs spējīgi manāmi samazināt degvielas patēriņu un nu nemaz nenodarīt savai automašīnai pāri, kā to apgalvo automašīnas ražotāji.

Minēsim vēl dažus padomus, kā samazināt degvielas patēriņu, par tiem, mēs arī varam pateikties plašajiem izmēģinājumiem un testiem, kurus 2013. gadā veica kompānija Consumer Reports.

Izvairieties no kustības sākšanas ar aukstu dzinēju.
Dzinējs strādās daudz efektīvāk pēc tā uzsildīšanas līdz darba temperatūrai. Veiktie izmēģinājumi pierādīja, ka automašīnas Toyta Camry degvielas patēriņš palielinājās par 1,2 litriem uz 100 kilometriem, braucot ar aukstu dzinēju.

Atcerieties, ka dzinēja detaļas strādājot ar palielinātu slodzi, bez uzsildīšanas, nolietojas daudz ātrāk, tāpēc ka daudz ātrāk aizsērējas cilindri, dzinēja gredzeni un citas detaļas.

Lai samazinātu degvielas patēriņu, jums vajag sekot līdzi spiedienam automašīnas riepās.
Spiediena samazināšana riepās līdz 0,69 bar, izmēģinājumu laikā, kurus veica kompānija Consumer Reports, parādīja, ka tāds spiediens palielina degvielas patēriņu par 0,4 litriem uz 100 kilometriem.

Ļoti svarīgi ir zināt un atcerēties, ka nepiepumpētām riepām (līdz normai, kuru tehniskajā pasē ir norādījis automašīnas ražotājs) gumija, nodilst daudz ātrāk, tāpēc, ka iespaido automašīnas drošību tās bremzēšanas laikā. Tāpēc, mēs jums iesakām, vismaz vienreiz mēnesī, pārbaudiet spiedienu savas automašīnas riepās ar speciālu monometru vai automašīnas spiediena mērīšanas ierīci, kurš ir iebūvēts automašīnu pumpī.

Vēl daži padomi, kuri palīdzēs jums ieekonomēt degvielu.
Ja jums bieži vajag pārvietoties pa šoseju, kur ir maz apdzīvotu vietu, tad jūs varat izmantot kruīza – kontroli, jo tā jums palīdzēs palielināt automašīnas efektivitāti. Tas ir tāpēc, ka kruīza kontroles laikā gāzes pedāli regulē datora sistēma. Atšķirībā no jums, automašīnas elektroniskā sistēma, nepados pārāk daudz gāzes un nesāks strauji palielināt dzinēja apgriezienus bez vajadzības.

Ja jūs braukšanas laikā izmantosiet kruīza kontroli, jūs brauksiet ar vienmērīgu ātrumu un diez vai to pārsniegsiet, tas nozīmē, ka jūs uzlabosiet jūsu automašīnas degvielas patēriņa rādītājus, citiem vārdiem sakot, jūs samazināsiet degvielas patēriņu, bet tas ir tieši tas, kas mums ir vajadzīgs.