Kāpēc aukstā laikā automašīna patērē daudz vairāk degvielas.

Kāpēc aukstā laikā automašīna patērē daudz vairāk degvielas.

Auksts laiks un ziemas vadīšanas stils var manāmi palielināt jūsu automašīnas degvielas patēriņu. Daudzkārtējie testi, veiktie aukstajos laika apstākļos, apstiprina, ka pie temperatūras mīnus seši grādi, degvielas patēriņš pilsētā palielinās par 12% salīdzinājumā ar degvielas patēriņu pie plus divdesmit pieciem grādiem. Interesanti, ja jūs ziemas laikā ekspluatējat savu automašīnu , ne vairāk kā tikai nobraucot 4 – 6 kilometrus dienā, tad degvielas patēriņš palielinās par 22% salīdzinājumā ar plus temperatūru. Bet, ja ir problēma, ir arī risinājums.

Gribas tikai piebilst, ka super ekonomiskās hibrīdautomašīnas, aukstos laika apstākļos, neskatoties uz visu savu ekonomiskumu, patērē degvielas daudz vairāk, nekā parastās automašīnas. Pētījumi ir pierādījuši, ka pie temperatūras, zemākas par mīnus 6 grādiem, degvielas patēriņš palielinās par 31 – 34 procentiem, salīdzinājumā ar plus temperatūru, piemēram 20 grādi.

Kāpēc ziemā automašīna patērē vairāk degvielas? Auksts laiks iespaido jūsu automašīnu daudz vairāk nekā jūs spējat iedomāties. Iesakām jums izlasīt iemeslu sarakstu, kāpēc ziemā automašīna patērē vairāk degvielas nekā vasarā.

Aukstā laikā palielinās slodze uz dzinēju un kārbu, tāpēc, ka notiek strauja, dažādu šķidrumu, kuri ir nepieciešami automašīnas darbībai, atdzišana. Jebkurai automašīnai, lai varētu to normāli ekspluatēt, ir nepieciešama, visu šķidrumu uzsilšana pēc motora iedarbināšanas. Piemēram, jebkura motora vai transmisijas eļļa aukstumā paliek bieza, tāpēc, pēc automašīnas iedarbināšanas aukstā laikā ir nepieciešams laiks, lai eļļa uzsiltu. Tādam procesam ir nepieciešama papildus enerģija.

Ziemas laikā, jebkuram dzinējam ir nepieciešams vairāk laika, lai uzsiltu līdz vajadzīgajai, t. i. darba temperatūrai. Daudzas automašīnas, lai uzsildītu dzinēju līdz optimālajai temperatūrai, izmanto daudz vairāk degvielas, nekā uzsildot dzinēju parastajā temperatūrā. Tieši tāpēc, motora uzsildīšanas dēļ, jūsu automašīna patērēs daudz vairāk degvielas ja jūs to izmantojat ziemā, tikai tāpēc, lai veiktu mazus attālumus.

Sēdekļu, stiklu, u. c ierīču apsildīšana, patērē daudz enerģijas no dzinēja, tāpēc dzinējs sāk patērēt daudz vairāk benzīna vai dīzeļdegvielas.

Aukstais gaiss ir daudz blīvāks par silto gaisu, tāpēc, aukstajā laikā palielinās gaisa aerodinamiskā pretestība attiecībā pret jūsu automašīnu. der atzīmēt, jo lielāks ziemas laikā būs jūsu braukšanas ātrums, jo lielāks būs degvielas patēriņš.

Jo vairāk samazinās temperatūra, jo vairāk krīt spiediens automašīnu riepās. Jo lielāks sals, jo zemāks spiediens automašīnas riteņos. Rezultātā – automašīnai samazinās pretestība pret svārstīšanos.

Ziemas benzīna vai dīzeļdegvielas veidi var saturēt vielas, kuras samazina enerģijas daudzumu dzinējā, degvielas sadegšanas brīdī. Ja ziemas degvielu salīdzinām ar vasaras degvielu, tad vasaras degviela satur daudz vairāk enerģijas. Tātad, ziemas laikā, automašīna var iztērēt daudz vairāk degvielas, nekā vasaras laikā.

Automašīnas akumulatora jauda, ziemas laika, tiek iztērēta daudz ātrāk, tāpēc ģeneratoram, vajag daudz vairāk jaudas, lai uzlādētu baterijas un saglabātu optimālo jaudu. Līdz ar to, lielāka slodze ir ģeneratoram un lielāks degvielas patēriņš automašīnai.

Smagos ziemas apstākļos un stipra sala laikā, degvielas patēriņš var palielināties vēl vairāk.

Raksta tapšanā piedalījušies mūsu draugi no Kazahstānas.