Jaunākās tehnoloģijas – autovadītāju drošībai

Jaunākās tehnoloģijas – autovadītāju drošībai

Vied – pulksteņi Nissan
Pateicoties gudrajam pulkstenim Nismo Watch, automašīnu vadītāji var saņemt operatīvas ziņas par automašīnas funkcionēšanu, sekot līdzi savam veselības stāvoklim (galvenokārt, saņemt ziņas par sirds ritmu un ķermeņa temperatūru) un lasīt jaunumus sociālajos tīklos. Dotajā brīdī, šie pulksteņi ir piedāvāti konceptuālajā modelī un nav zināms, kad tie varētu parādīties tirgū, ja vispār kādreiz parādīsies. Par labu pulkstenim varam pateikt, ka tie izskatās stilīgi un interesanti.

Bezgaisa riepas
Korporācija Bridgestone iz izstrādājusi jaunas bezgaisa riepas, kurām ir lielas izredzes kļūt par ekoloģisko alternatīvu parastajām riepām. Riepām ir ļoti specifiska konstrukcija, tās ir izgatavotas no termoplastiskas darvas un notur automašīnas svaru pateicoties izliektajām adatām.

Gudrās gaismas
Automašīnas vadīšana lietus vai sniega laikā, kā arī tumšajā diennakts laikā, bieži vien ir ļoti apgrūtinoša, ne tikai tāpēc, ka ir slapjas un slidenas ielas, bet arī tāpēc, ka automašīnu lukturi izgaismo ūdens lāses un sniegpārsliņas ceļa vietā. Zinātnieki ir izstrādājuši jaunu lukturu sistēmu, kura būs spējīga samazināt pilienu daudzumu, kuri nonāk autovadītāja redzes lokā.

BMW inženieri ir izstrādājuši lāzeru lukturus, kuri ir 1000 reizes spožāki par diodes lukturiem, kā arī sistēmu, kura ir spējīga apgaismot kājāmgājējus, kuri atrodas uz automašīnas ceļa. Prožektori Dynamic LightSpot tiek iemontēti miglas lukturu vietā un tos darbina sistēma, kura ir analoga adaptīvajai pagriezienu apgaismošanai.

Izmantojot infrasarkanos sensorus un kameras, sistēma atpazīst cilvēku pēc temperatūras, silueta un apgaismo to ar vienu staru. Pateicoties tam, ka prožektori ir divi, sistēma vienlaicīgi var atpazīt un apgaismot divus kājāmgājējus vienlaicīgi.

Vadīšana ar žestu palīdzību
Pēdējā laikā par to runā ļoti bieži. Ir saprotams, ka mēs vēl neesam nonākuši tik tālu, ka varam vadīt automašīnu vēzējoties ar rokām, bet tomēr ir tādas lietas, kuras ierīces var izpildīt tikai redzot žestus, piemēram, ieslēgt apsildīšanu, atvērt logu. Tās jau vairs nav fantāzijas, tas ir reāls izgudrojums.

Pavisam nesen, Microsoft, iesniedz patentu, kurš ir saistīts ar žestu lietošanu. Piemēram, plauksta pielikta pie auss, skaņu padarīs skaļāku, pirksts pie lūpām – klusāku, bet pirksts pie zoda – meklēšanu.

Google ir reģistrējusi tehnoloģiju, kura ļauj vadīt automašīnas papildierīces ar žestu palīdzību. Piemēram, ar iztaisnotas plauktus kustību lejup, var atvērt logu, bet ar pirksts kustību pa labi un pa kreisi – nomainīt skanošo radiostaciju.

Hyndai, gada sākumā nodemonstrēja savu jauno konceptu KAP HCD-14. Tā izskatās, ka tā “iekšas” ir ļoti gudras, tur ir integrēta vadība, kuru var realizēt ar acu skatiena un žestu palīdzību. Mašīnai ir speciāls displejs, ciparu panelis un vairākas kameras uz stūres. Kuras nepārtraukti seko līdzi automašīnas vadītāja acu skatienam. Tiklīdz vadītājs paskatās uz klimata kontroli, mobilā tālruņa aktivizēšanas funkciju vai informācijas paneli, tā dators uzreiz aktivizē atbilstošo opciju, pēc tam autovadītājs ar žestu palīdzību (paceļot vai nolaižot roku, griežot roku pa labi vai pa kresi) var regulēt temperatūru automašīnas salonā , apskatīt kontaktu lapu vai veikt citas funkcijas.