Cik bieži ir jāmazgā automašīna

Cik bieži ir jāmazgā automašīna

Grūti ir sameklēt automašīnu vadītājus, kuri nevēlētos, savu jauno automašīnu, pēc iespējas ilgāk saglabāt jaunu un skaistu. Tāpēc, autovadītājiem, bieži vien rodas jautājums, cik bieži un cik rūpīgi ir jāmazgā automašīna? Vieni vadītāji uzskata, ka bieža automašīnas mazgāšana bojā virsbūves krāsu, bet, citi, atkal ir priecīgi, ka savam dzelzs kumeļam var sarīkot papildus mazgāšanas reizi. Lai tiktu skaidrībā, kuriem tad ir taisnība, vajag kaut mazliet iedziļināties šajā jautājumā.

Daudzus vadītājus, no biežas automašīnas mazgāšanas attur, kā jau augstāk tika minēts, bailes, ka var sabojāt automašīnas virsbūves krāsojumu. Patiesībā, krāsas stāvoklis nav atkarīgs no konkrēta ūdens daudzuma vienā mēnesī, bet gan no krāsas kvalitātes. Ja jūs mazgājat savu automašīnu, samērā bieži, bet pareizi, tad tā spīdēs daudz spožāk , nekā automašīna, kuru mazgā daudz retāk, bet to darot, pieļauj smagas kļūdas. Kam vajag pievērst savu uzmanību?

Lai pasargātu automašīnu no negatīvās mazgāšanas ietekmes, vajag lietot tikai tos mazgāšanas līdzekļus, kuri ir paredzēti to mazgāšanai un kurus ražo, visā pasaule plaši pazīstami ražotāji. Jebkuri citi līdzekļi, kurus jūs mēģināsiet izmantot automašīnas šampūna vietā var manāmi pasliktināt automašīnas ārējo izskatu un tās krāsu.

Ir sastopami arī tādi automašīnu vadītāji, kuri uzskata, ka ir pilnīgi pietiekami mašīnu rūpīgi nomazgāt tikai ar ūdeni un ka nekādi, papildus mazgāšanas līdzekļi nav vajadzīgi. Patiesībā, tāda automašīnas mazgāšana neveic savas funkcijas, bet arī nenodara automašīnai pāri. Ūdens bez šampūna, nav spējīgs iztīrīt visas mikroplaisas un automašīnas poras no netīrumiem. Rezultātā, mitrums sakrājas netīrumu paliekās un veicina to iekļūšanu vēl dziļāk, krāsā. Tieši šis process kļūst par korozijas iemeslu. Ja runājam par ūdeni, tad vajag zināt un atcerēties, ka tā temperatūrai nedrīkst būt zema, tai vajag būt siltai.

Vajadzīgo rezultātu sasniegt pēc mazgāšanas būs grūti, ja jūs jau laicīgi nebūsiet parūpējušies par dubļu kārtu. Pirms automašīnas tīrīšanas uzsākšanas, vajag to apliet ar siltu ūdeni un pagaidīt dažas minūtes, kamēr dubļi samirkst. Tikai pēc tam drīkst sākt mazgāt automašīnu ar ūdens – šampūna šķīdumu. Tās, automašīnas virsbūves daļas, uz kurā dubļu ir visvairāk vajag apliet ar lielu ūdens daudzumu, arī šampūnu nevajag žēlot. Vēl viens, ļoti svarīgs moments, kuru vajadzētu zināt, pēc tam, kad automašīna būs nomazgāta, vajag ar zamšādas palīdzību notīrīt no tās virsmas visas palikušās ūdens lāsītes. Ja jūs to neizdarīsiet, tad saules staru iedarbības rezultātā, parādīsies gaiši plankumi, no kuriem pēc tam atbrīvoties būs ļoti grūti.

Liela nozīme ir tam, ar ko jūs mazgāsiet savu automašīnu. Piemēram, ja jūs lietosiet porolona sūkli lai noslaucītu virsbūvi, tad var veidoties nelielas skrambiņas, no kurām tik ļoti gribas pasargāt savu automašīnu. Kāpēc tā notiek? Tāpēc, ka porolonam, tieši tāpat kā lupatai, ir īpašība uzsūkt sevī visus smalkos akmentiņus un smiltis, kuras berzējot, veido krāsā skrambiņas.

Bet birste, ar mīkstiem un gariem sariem, būs vislabākais palīgs automašīnas mazgāšanas procesā. Ņemot vērā, visus augstāk minētos faktus, varam izdarīt secinājumus, ka automašīnas krāsu, biežā mazgāšana ietekmē daudz mazāk, nekā retā un nepareiza mazgāšana. Tātad, ja jums ir netīra automašīna, jums vajag doties uz automašīnu mazgātuvi. Atcerieties, ceļu satiksmes drošības noteikumos ir teikts, ka ir aizliegts braukt ar netīriem numuriem, lukturiem un spoguļiem.