Automašīnas pirms 20 gadiem

Automašīnas pirms 20 gadiem

Vecākā paaudze, noteikti atceras, kādas bija tad mašīnas un kādas tās ir tagad. Ielūkosimies arī mēs, pavisam nesenā pagātnē un pavērosim, kā ir mainījušās automašīnas pēdējo 20 gadu laikā.

Vēlreiz ir jāatkārto, ka tās tiešām ir ļoti mainījušās un ļoti mainījies ir arī pieprasījums, gaume un uzskati. Mēs esam nolēmuši apskatīties ne visai seno, 1997.gadu, apskatīties katalogus un vecos automašīnu žurnālus ar cenām.

Atlasot interesantākos faktus un informāciju par 1997. gada automašīnām, mēs pieķērām sevi pie domas, ka automašīnu ražošana, šajos pēdējos, 20 gados ir izmainījusies daudz vairāk nekā iepriekšējos 20 gados. Atbilde ir vienkārša. Šobrīd, jūs šo rakstu lasāt sēžot pie datora, kura jauda ir daudz lielāka, nekā automašīnu inženieru visjaudīgākie datori 1997. gadā. Tas nozīmē, ka tik straujš progress bija iespējams tikai šajos, pēdējos gados.

Piedāvājam jums atgriezties 1997. gadā un apskatīties, kādas tajos laikos bija automašīnas.

Automašīnu navigācijas sistēmas maksāja 3000 ASV dolāru
GPS kvalitāte un ierīkošana, tajos laikos nebija no tām labākajām, turklāt, tā tika ierīkota tikai premium klases automašīnām. Mūsdienās, gandrīz katrā automašīnā ir ierīkots GPS navigators, bet ja nu gadījumā tāda nav, tad par papildus samaksu to var iegādāties kā papildus opciju. Visdārgāko GPS sistēmu cena, mūsdienās, ir zemāka par 1000 ASV dolāriem.

Visā pasaulē bija tikai 3 kroseveri no kuriem varēja izvēlēties sev piemērotāko
Pircējs, kurš gribēja iegadāties krosoveru varēja izvēlēties starp Lexus RX 300, Honda CR-V vai Toyota RAV4. mūsdienās, gandrīz katrs automašīnu ražotājs ražo krosoverus. Šo automašīnu izvēle ir ļoti plaša un tāpēc katrs pircējs bez grūtībām, var sameklēt sev vispiemērotāko.

Drošības spilveni
Mūsdienās, ar drošības spilveniem tiek aprīkotas gan dārgas, gan ne sevišķi dārgas automašīnas, piemēram par saprātīgu cenu jūs varat iegādāties Chevrolet Spark, kuram ir 10 drošības spilveni. 1997.gadā, tikai dažas, īpaši dārgas automašīnas bija aprīkotas tikai ar 4 gaisa spilveniem.

Tas, ka pēdējo gadu laikā automašīnas ir kļuvušas vieglākas nekā agrāk, ir mīts
Neskatoties uz to, ka mūsdienās automašīnu ražošanā tiek izmantots alumīnijs un citi mūsdienīgi metālu sakausējumi, daudzas automašīnas, tieši otrādi ir kļuvušas smagākas, tāpēc, ka to gabarīti ir palikuši lielāki. Piemēram, Hyundai Elantra, Toyota Camry un Honda Accord, mūsdienās sver par 150 kilogramiem vairāk nekā 1997. gadā.

Ļoti populāras bija amerikāņu markas automašīnas
Mūsdienās, lielāko tirgus daļu aizņem Eiropas un Āzijas marku automašīnas. Amerikāņu marku automašīnu, tagad ir ļoti maz. 1997. gadā, viss bija citādāk, tad ļoti populāras bija Cadillac, Chrysler, Dodge, Lincoln marku automašīnas.

Gandrīz neviens neekonomēja degvielu
1997. gadā, automašīnu tirgū bija mazs piedāvājums ar automašīnām, kurām bija mazs dzinēja tilpums un mazs degvielas patēriņš. Pārsvarā tika piedāvātas automašīnas ar jaudīgiem dzinējiem. Tajos laikos, ekonomēšanas tēma nebija aktuāla, tāpēc, ka naftas produkti maksāja daudz lētāk nekā tagad. Dotajā brīdī, var vērot tendenci samazināt dzinēja apjomu, lai ekonomētu degvielu. Bet nākotnē, ir paredzēts ražot, vēl ekonomiskākas automašīnas, jo cenas uz naftu sola atkal ieaugt.

Raksta autors ir Justs no Somijas(Finland)